Depilace Otázky a odpovědi

Sugaring - depilace cukrovou pastou

Sugaring - je metoda odstraňování chloupků pomocí vyhřívané cukrové pasty. Cukrova pasta se nanáší na očištěnou část těla a pak chloupky se vytrhávají po směru růstu i s kořínky. Cukrová pasta odstraňuje chloupky pouze s odumřelými buňkami kůže, takže působí jako jemný peeling. Odstraňuje chloupky na jakékoli části těla, pomocí této metody lze snadno depilovat nohy, ruce, obličej, bikiny. Tato metoda je zvláště vhodná pro depilaci citlivých intimních partií. Pasta uvolňuje chloupky z ústí folikulu a poskytuje čisté odstraňování ochlupení.

Výhody této metody: cukrova pasta - přírodní produkt, hypoalergenní, což znamená,  vhodné i pro osoby s velmi citlivou pokožkou.

Ideální délka pro sugaring - 3-5 milimetry.  Pomáhá před depilaci teplá sprcha 1 hodina před postupempóry se pootevřou a chloupky budou odstraněny snadněji. Doporučujeme neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu, nechodit po depilaci tentýž den do bazénu či na koupaliště, nepoužívat deodorant na podpaží, nemazat si tělo (např. nohy) před depilací tělovým mlékem nebo výživným krémem, pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling.

 

Proč depilace REFERENCE FRANCE?

REFERENCE FRANCE nabízí komplexní péči, přináší viditelné výsledky už po první proceduře. Profesionální péče v salonu a přípravky pro domácí ošetření - kombinace, která vyřeší Vaše problémy.

 • zarůstání, zarudnutí, zanícení...
 • prodloužení období mezi dvěma depilacemi
 • stalé jemná "francouzská" pokožka bez problematických partií
 • omezení a zpomalení růstu chloupků
 • speciální přípravky pro různé časti těla (bikiny, nohy, tvář, podpaží, celé tělo)
Všechny používané přípravky jsou přísně testované a vyhovují i velmi citlivé pleti. 
 

 

Čím se odlišuje depilace od epilace?

Depilace - dočasné odstranění viditelné části chloupků s kořínky. 
 
Epilace - umělé odstranění chloupků, tím že se ničí vlasové folikuly radiací a použitím dalších technologií. Epilace se liší od depilace vlivem na základní procesy vývoje a růstu chloupků, která Vám umožní se jich zbavit na dlouhou dobu. V kosmetice se používá několik způsobů epilace: elektrolýza, laserová epilace, fotoepilace.

Jak dlouhé chloupky by měly být pro odstranění?

Aby efekt depilace trval po dobu 3 týdnů a více je vhodné, aby měly chloupky 0,5 cm  (5 mm) po 2-3 týdnech po depilaci nebo 1,5-2 týdny po posledním holení strojkem. Pokud bude potřeba kosmetička upraví délku chloupků před depilací.

Jak často musím dělat depilaci?

Aby pokožka vždy zůstávala hladká stačí provádět depilaci 1 krát za 3-4 týdny.

Jak dlouho trvá depilace?

Depilace podpaždí trvá 10 až 15 minut, odstranění chloupků v oblasti třísel asi 30 minut. První depilace bude trvat o trochu déle. Po každé tato procedura bude zabírat méně času.

Je to navždy?

Ne, depilace odstraňuje chloupky na 3 až 6 týdny. Pokud depilovat pravidelně, chloupky se stávájí tenší a rostou pomaleji.


 

Můžu dělat depilaci během těhotenství?

Těhotenství není kontraindikací depilace. Výjimkou jsou pouze ženy s hrozícím potratem, v tomto případě je vhodné poradit se s lékařem.

 

Jak probíhá depilace?

Pro odstranění chloupků se používá teplý vosk. Nanáší se v tenké vrstvě a po té se jemně odstraní speciálním papírem. K odstranění chloupků v oblasti třísel, podpaží a obličeje se používá speciální vosk pro jemné partie. Vosk se aplikuje na pokožku malými proužkami a pak se odstraňuje rukou (kosmetička pracuje v rukavicích). Chloupky rostou pak mnohem pomaleji, tenší a světlejší.

 

 

Budu cítit bolest?

100% se zbavit nepříjemných pocitů nejde, ale udržet je na minimu, ano!

Faktory ovlivňující bolest při depilace:

 1. Vaše duševní nálada.
 2. Osobní citlivost.
 3. Fáze menstruačního cyklu.
 4. Deprese, nespavost, únava, hlad můžou mít vliv na citlivost.
 5. Pokud před první depilaci jste holili, budete citit víc.

Způsoby, jak snížit bolest:

 1. Pozitivní nálada.
 2. Nejlepší čas je první fázi menstruačního cyklu (2-3 den po skončení).
 3. Využívejte profesionální služby. Kosmetička ví, kterou metodu zvolit, jak provádět proceduru. Bolest depilace závisí zkušenosti kosmetičky a její rukách.
 4. Den před zákrokem, použijte peeling. Odstraněné odumřelé kožní buňkyumožňují snadnější a méně bolestivou depilaci. Peeling pomůže zabránit zarůstání chloupků. ALE NIKDY NEPOUŽÍVEJTE PEELING V DEN PROCEDURY!
 5. Bude nejlépe, pokud se budete moct pokusit, co nejvíce uvolnit a zhluboka dýchat. Na citlivých oblastech odstranění chloupků je méně bolestivé, pokud se provádí na prudký výdech.
 6. V době procedury nemyslete na bolest, obrat’te svou pozornost, na příklad mluvte s kosmetičkou. Depilaci dělají miliony žen a vy můžete také! Vaše pokožka bude hladká na dlouhou dobu!

   

Jak připravit pleť na depiaci?

Doporučujeme 24 hodin před depilací použít peeling a vynechat prostředky na péči o tělo a solárium. Čím více jsou chloupky dlouhé, tím lépe, pokud bude nutné kosmetička zkrátí jejich délku.

 

 

 

Může se objevit po depilaci zarůstání chloupků?

Zarůstání více závisí na typu pleti něž na druhu depilace. Doporučujeme peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk, a tím pomoc chloupkům se cílit na povrch kůže. Pro prevenci zarůstání chloupků používáme speciální připravky a také máme domácí řadu péče o pokožku.


 

 

Je možná kontaminace prostřednictvím nástrojů?

Ne, pro depilaci používáme pomůcky pouze k jednorázovému použití. 

 

Je možné dělat depilaci během menstruace?

Ano, stačí použít tampon a být připraveni na to, že Vaše pleť v těchto dnech bude mnohem citlivější než obvykle.

 

Jak pečovat o pleť po depilaci?

Po dobu 24 hodin po depilaci nepoužívejte peeling a samoopalovací krémy, nechod'te do solária a nesportujte.